جداول بتنی پرسی

 

جداول بتنی پرسی تولیدی پروفسور که به روش خیس متراکم (wet press) تولید میگردد دارای ابعاد مختلف و در رنگ های زرد، قرمز، آبی ، دودی ، سبز به شرح ذیل میباشد: 

 

 

موزاییک

 

روش خیس متراکم (wet press) که در تولید قطعات بتنی (جدول بتنی ) به کار میرود چیست؟

 

خیس متراکم یا Wet Press روشی است که پس از ساخت بتن توسط ایستگاه مرکزی بچینگ ، حجم بتن مورد نیاز بر اساس نوع محصول تولیدی در خط تولید به روش خیس متراکم ، با برنامه ریزی دقیق وارد قالب میز پرس میگردد. 

 هر قالب دارای فیلتر خاصی است که در قسمت پایینی و بالایی قالب قرار دارد ، پرس هیدرولیک 400 تنی و سیستم مکش آب باعث خروج آب مازاد از قطعات بتنی (جدول بتنی) و بالا تر رفتن تراکم بتن میگردد. 

هرچه تراکم بتن بالاتر رود ، تخلخل و نفوذپذیری آب در قطعات بتنی (جدول بتنی )تولیدی کمتر شده و مقاومت قطعات بتنی (جدول بتنی)تولیدی در دوره های یخبندان بالاتر میرود ، همچنین دوام و مشخصات مکانیکی افزایش قابل توجهی در مقایسه با سایر روش های تولید قطعات بتنی (جدول بتنی) پیدا مینمایند. 

پس از خروج قطعات بتنی خیس متراکم از قالب ،این قطعات روی پالت های مخصوص چیده شده و سپس پالتهای شامل این قطعات بتنی خیس متراکم به قسمت عمل آوری بتن (کیورینگ) منتقل میگردند .

این قطعات بتنی خیس متراکم شامل انواع جدول و یا کفپوش بتنی در ابعاد و رنگ های مختلف می باشد.

 

 

 

 

مشخصات فنی و اجرایی

واش بتن اصل چه ویژگی هایی دارد؟

 

موزاییک

 

واش بتن همان بتن شسته است که در کفسازی پارک ، حیاط ، پیاده رو ، باغ ، بام (رووف گاردن) و به طور کلی محوطه سازی محیط هایی که میخواهیم از منظر زیبا و طبیعی برخوردار باشند استفاده میگردد . واش بتن یکی از انواع کفپوش های بتنی است که بتن آن از ترکیب سیمان ، سنگ دانه های معدنی با رنگ طبیعی ، چسب بتن و سایر افزودنی های بتن مانند فوق روان کننده های کربوکسیلاتی در انواع طرح ونقش ها با استفاده از رنگهایی که نقاش طبیعت در آفرینش جهان از آنها استفاده نموده است ساخته شده است .

در روش تولید واش بتن اصل بعد از مخلوط کردن مواد اولیه فوق ، بتن حاصله را داخل قالبهای مخصوص ریخته و بعد از عبور قالب ها از میز ویبره که به کمک فوق روان کننده های موجود در بتن باعث خروج هوا از بتن و تراکم بالاتر بتن میگردد ، واش بتن را داخل اتاق بخار گذاشته ، اتاق بخار یا کیورینگ با عث میگردد واش بتن مقاومت بالاتر را در زمانی کمتر از حالت طبیعی پیدا نماید . 

پس از خروج قطعات واش بتن از قالب ، لعاب سیمانی روی سنگ دانه های طبیعی با استفاده از فشار آب(واتر جت های مخصوص) و برسهای سیمی و یا سنگ های ساب زدوده شده تا برجستگی ها و رنگ های طبیعی سنگ دانه ها نمایان گردد و کفپوشی با دوام و زیبا تولید گردد .

واش بتن اصل باید دارای ویژگی های زیر باشد :

1- پس از شکستن قطعه واش بتن  ، سنگدانه ها باید در تمام ضخامت قطعه وجود داشته باشند مثلا اگر ضخامت کفپوش 35 میلیمتر است باید در تمام 35 میلیمتر سنگدانه های رنگی مشاهده گردد.

2-واش بتنی که عیار بتنش استاندارد بوده و در آن چسب بتن و سایر افزودنی ها استفاده شده باشد و دوره کیورینگش را طی نموده باشد باید پس از شکستن ، سنگ و سیمانش از هم جدا نگردند ، یعنی سنگ ها هم در فرآیند شکست ، از وسط شکسته شده باشند .

3-در برش های عرضی و طولی که قطعات واش بتن میخورند ، حباب هوا وجود نداشته باشد .

واش بتنی که مشخصات فوق را نداشته باشد ، مقاومت های مکانیکی لازم را نداشته و در اولین سیکل یخبندان سنگ و سیمانش از هم جدا میگردند . 

واش بتن تولیدی پروفسور موزاییک با اتکا به دانش روز تولید شده و تمام مشخصات فوق را دارا میباشد ، از این رو این مجموعه کلیه محصولاتش از جمله این محصولات  را 5 سال ضمانت مینماید.